Masuri in cazul epidemiei COVID-19

STIMATI CETATENI !

Comitetul Local pentru Situatii de Urgenta Motaieni, va solicita sa dati dovada de spirit civic si responsabilitate in contextul evolutiei epidemiei cu COVID-19, sa respectati masurile preventive adoptate la nivel national de catre Comitetul National pentru Situatii de Urgenta, sa comunicati la numerele de telefon:

0245232031 - Telefon fix Primaria Motaieni

0735857225 -tel mobil  -Presedintele Comitetului pentru Situatii de Urgenta Motaieni - Primar, Iordache Florin

0727214881 -tel.mobil - responsabil la nivel local Crucea rosie

0245613566 - DSP DAMBOVITA  ,

sosirea in comunitate a oricarei persoane venita din afara granitelor tarii, indiferent de tara, date solicitate de catre Comitetul Judetean pentru Situatii de Urgenta Dambovita , conform adresei din atasament.

Este important de retinut , ca nerespectarea masurilor privind sanatatea publica, recomandate de institutiile abilitate, poate atrage raspunderea contraventionala sau penala, in conformitate cu prevederile legale in vigoare.

VA MULTUMIM PENTRU INTELEGERE SI COLABORARE!